mayak

Куяльницький лиман може стати державним курортом

24.06.2018

НОВОСТИ

Законопроект з ініціативою оголосити природні території Куяльницького лиману курортом державного значення зареєстрували у Верховній Раді. 

На березі лиману вже діє один із найстаріших курортів країни «Куяльник».  Проте території з лікувальними грязями досі не отримали офіційного визнання. Виправити недолік спробують голосуванням за проект закону.

«Враховуючи викладене, виникла нагальна потреба у збереженні унікального родовища пелоїдів та мінеральних вод шляхом оголошення природних територій Куяльницького лиману Одеської області курортом державного значення», — зазначається у пояснювальній записці до проекту.

Проект внесли 11 народних депутатів. У квітні до парламентарів з відповідною пропозицією звернувся очільник Одеської ОДА Максим Степанов.

Куяльницький лиман — унікальне родовище мулових грязей як за кількістю запасів, так і за їх хімічними властивостями. На березі лиману розташовано найстарішу грязелікарню України (від 1833 року). Щороку її відвідує понад 25 тисяч людей з 15 країн світу. Також до категорії лікувальних віднесено Куяльницьке родовище мінеральних вод. Природні ресурси дозволяють проводити лікування та профілактику широкого спектру захворювань.

Фоторепортаж з вечірнього Куяльнику тут.

Поделиться


Оставить комментарий: