Елеонора Чорноморченко
25 октября 2022

В Україні створили 3D-тур зруйнованим музеєм Марії Примаченко

Міністерство культури та інформаційної політики України створило 3D-тур зруйнованим Іванківським історико-краєзнавчим музеєм на Київщині. До повномасштабного вторгнення у ньому зберігалася колекція картин Марії Примаченко. Про це Мінкульт повідомив у своєму офіційному Telegram-каналі.

Фото — МКІП.

Фото — МКІП.

Наприкінці лютого 2022 року, під час російського наступу на північ України, музей згорів після бомбардування. Частину робіт Марії Примаченко, що зберігалася там, працівники музею зуміли врятувати.

Зараз МКІП у співпраці з Vodafone розробили 3D-тур музеєм, завдяки якому можна детально роздивитися масштаби ушкодження. Під час онлайн-огляду видно знищену будівлю та руйнування навколо, загальну панораму музею, а також місце потрапляння снаряда.

Усі охочі можуть зробити внесок та допомогти зібрати кошти на відновлення музею — в межах проєкту з відновлення культурної спадщини під назвою «Збережіть українську культуру».

Раніше ми також розповідали про те, що на Київщині, у селі Болотня, планують звести артпростір Марії Примаченко, який включатиме музей художниці та артрезиденцію.

читайте также
Комментарии