Елеонора Чорноморченко
27 октября 2022

Рої комах можуть виробляти більше електроенергії, ніж грозова хмара. Дослідження

Науковці з Брістольського університету виявили, що великі групи комах, зокрема медоносних бджіл, можуть створювати більший електричний заряд в атмосфері, ніж грозові хмари. Своє дослідження вони опублікували в понеділок у журналі iScience.

Фото — Unsplash.

Фото — Unsplash.

Відкриття стало несподіванкою. Команда науковців просто відстежувала погоду на польовій станції поблизу свого університету і помітила, що монітори електричного поля зафіксували стрибок електричного заряду в атмосфері — попри відсутність штормової активності.

Водночас науковці побачили, що неподалік роїлися західні медоносні бджоли. Вони зафіксували три зграї, які проходили повз монітори протягом приблизно трьох хвилин за раз. В результаті виявилося, що бджолині рої створюють електричний заряд від 100 до 1000 вольтів на метр. Також команда виявила, що чим щільніший рій, тим сильнішим було електричне поле.

Науковці порівняли найвищий заряд бджіл із попередніми даними про метеорологічні явища, наприклад, грозові хмари в гарну погоду, грози та електрифіковані пилові бурі. Виявилося, що щільні зграї бджіл перевищують їх усіх. Щільність їхнього заряду була приблизно у вісім разів більшою, ніж у грозової хмари, і в шість разів більшою, ніж в електризованої пилової бурі.

читайте также
Комментарии