Валерій Лавровський
20 декабря 2022

Дельфіни та кити страждають на хворобу Альцгеймера. Дослідження

Шотландські вчені дослідили 22 мертвих представників китоподібних, у трьох з них виявлено ознаки, схожі на хворобу Альцгеймера. Також це підтверджує теорію «хворого лідера», згідно з якою китоподібні опиняються на мілині, тому що прямують за лідером групи, який заплутався або загубився, повідомляє The Guardian.

Фото — Getty Images.

Фото — Getty Images.

Автори дослідили білобокого дельфіна, афаліна та гринду звичайну. Всі троє були старими для свого виду та мали ознаки хвороби Альцгеймера, як у людей: рівень бета-амілоїдного білка порушував роботу нейронів у мозку, через інший білок під назвою МАРТ відбулося накопичення гліальних клітин, які викликають запалення мозку.

Вчені вважають, що поки неможливо стовідсотково підтвердити наявність хвороби Альцгеймера у китів та дельфінів, оскільки потрібно дослідити ще живих тварин.

Однією з можливих причин появи у китів і дельфінів ураження мозку є те, що, як і люди, вони можуть жити багато років після того, як припиняють репродуктивну активність. Ще одна можлива причина — гіпоксія, тобто низький рівень кисню в тканинах, спричинений глибоководним пошуком їжі в океані.

Ми писали, що вчені вперше випробували на людях світлову та звукову терапію для лікування хвороби Альцгеймера.

читайте также
Комментарии