Валерій Лавровський
22 декабря 2022

У Гімалаях ведмеді виживають за рахунок сміття. Дослідження

Червонокнижні бурі тянь-шанські ведмеді виживають завдяки сміттю. Вони їдять пластик, південноазіатський рис та інші відходи. Деякі тварини навіть забули свої початкові звички харчування, повідомляє Vice із посиланням на дослідження індійської неурядової організації Wildlife SOS.

Фото — Wildlife SOS.

Автори дослідили зразки фекалій ведмедів та виявили поліетиленові пакети, обгортки від шоколаду, уламки скла та неправильно утилізовані висококалорійні продукти. До цього тварини зазвичай харчувалися травою, рослинами та дрібними ссавцями.

Дослідники спостерігали за понад 400 ведмедями з липня по жовтень 2021 року. Команда встановила близько 20 тисяч камер в регіонах Джамму і Кашмір, особливо на сміттєвих звалищах. Опубліковані кадри показують, як тварини їдять сміття вночі.

Деякі камери зафіксували ведмедів на сміттєвих майданчиках разом із дитинчатами. Через це існує ймовірність, що нова «дієта» буде передана наступному поколінню зникаючого виду. У такому молодому віці ведмежата сприймуть таку поведінку пошуку їжі як «природну». За словами місцевих мешканців, ведмеді відвідують ці місця майже вісім-десять років.

Бурі тянь-шанські ведмеді є одними з найдавніших у своєму роді. На субконтиненті знаходяться близько 700 тварин, але даних про їх поширення та спосіб життя дуже мало.

читайте также
Комментарии