Валерій Лавровський
19 августа 2022

Як комарі знаходять людей. Дослідження

Дослідники з Рокфеллерського університету в Нью-Йорку виявили, як комарі знаходять людей, щоб вкусити їх. З видаленими нюховими рецепторами вони продовжують вловлювати запахи кількома різними шляхами, повідомляє The Guardian. Дослідження опубліковано у журналі Cell.

Фото — AP.

Фото — AP.

Команда дослідила рецептори запаху в антенах комарів, які вловлюють запахи та передають сигнали в мозок через нейрони. Вчені побачили, що різні рецептори можуть одночасно реагувати на різні запахи та передавати їх через лише один нюховий нейрон.

Це означає, що втрата одного або кількох рецепторів не впливає на здатність комарів вловлювати людські запахи. За словами дослідників, це вміння могло розвиватися як механізм виживання.

Вчені вважають, що розуміння того, як комарі «обробляють» людський запах, може бути використано для зменшення поширення хвороб, таких як малярія, гарячка денге та жовта лихоманка.

Наприклад, можна розробити суміші, які були б більш привабливими для комарів, ніж люди. Або розробити репеленти, які б націлювалися на ті рецептори та нейрони, що сприймають людський запах.

читайте также
Комментарии