Валерій Лавровський
15 мая 2022

Україна — переможець «Євробачення-2022»

Гурт Kalush Orchestra із піснею Stefania виграв конкурс «Євробачення-2022». Фінал відбувся 14 травня у Турині, Італія.

Kalush Orchestra загалом набрав 631 бал. Глядачі віддали за Україну 439 балів, судді — 192. Друге місце посіла Велика Британія, третє — Іспанія.

Під час виступу гурт закликав допомогти Україні та врятувати «Азовсталь». «Help Ukraine, Mariupol, help Azovstal! Right now!», — вигукнув соліст гурту Олег Псюк зі сцени. Організатори заявили, що не будуть дискваліфіковувати Україну — заклик має гуманітарний характер, а не політичний.

Після виступу Kalush Orchestra кількість запитів слів «Azovstal» та «Mariupol» у Google виросли у декілька разів.

Це третя перемога у «Євробаченні» в історії України. У 2004 році перше місце зайняла співачка Руслана із піснею Wild Dances, у 2016 — Jamala із піснею «1944».

Kalush Orchestra був створений у 2021 році на основі хіп-хоп-гурту Kalush, який отримав назву на честь однойменного українського містечка на Івано-Франківщині. Право представляти країну на конкурсі вони отримали після дискваліфікації Аліни Паш.

Пісня Stefania була написана і присвячена мамі фронтмена гурту Олега Псюка, але після початку війни композиція обросла нового значення. За словами самого соліста, багато хто сприймає трек так, ніби Україна — його мати. Статуетку мікрофона, яку вручають переможцям «Євробачення», гурт пообіцяв розіграти на благодійному аукціоні.

Превʼю — Kalush / Instagram.

читайте также
Комментарии