21 апреля 2018

Суд зняв арешт з картини, викраденої в Одеському музеї

Подільський суд Києва зняв арешт з картини “Поцілунок Іуди”, яка була викрадена з Музею західного та східного мистецтва у 2008.

Одеська картина «Поцілунок Іуди» після повернення з рук викрадачів

Про це сьогодні на своїй сторінці в Facebook повідомив Генеральний прокурор Юрій Луценко.
“Якось галерист Олександр Ройтбурт, з яким ми познайомилися на Майдані, попросив мене допомогти зняти арешт із вкраденої, а потім знайденої міліцією ще моїх часів картини Караваджо. Те, що полотно пролежало під арештом як речовий доказ всі ці 7 років стало для мене шоком. Тож я пообіцяв втрутитися. Вчора обіцянка була виконана. Тепер нарешті губернатор Максим Степанов може відреставрувати шедевр і повернути Одесі-мамі”, – зазначив генпрокурор.
Під час вчорашнього візиту до Одеського художнього музею Юрій Луценко висловив надію, що суд (який засідав вчора) зніме арешт з картини. Водночас голова піклувальної ради Музею західних та східних мистецтв Юрій Маслов розповів виданню Думская.net, що суд не зняв арешт з картини, а лише дозволив її реставрувати. “Суд не зняв арешт, а дозволив реставрувати картину в київському науково-дослідному центрі. Тим часом, є домовленість з послом Італії, «Поцілунок Іуди» готові відновити фахівці з Венеції. Ми, і генпрокурор Юрій Луценко стоїмо на тій же позиції, будемо просити суд передати картину на відповідальне зберігання в одеський музей з правом вивезення до Венеції на реставрацію», – зазначив Маслов. Нагадаємо, “Поцілунок Іуди” повернули в Україну з Німеччини, куди її вивезли злочинці, у 2010 році. Картина отримала значні пошкодження, але досі проходить у справі як речовий доказ, через що її не можуть реставрувати.
Комментарии