14 июля 2018

Трамп у тюремній робі: біля Літнього театру відбувся перформанс на підтримку Олега Сенцова

Театралізована акція пройшла в рамках третього етапу глобальної акції SaveSentsov, яка охопить 13-16 липня різні країни та міста світу.  Основна мета: донести до президента США Дональда Трампа проблему українських політв’язнів в російських тюрмах, напередодні його зустрічі 16 липня в Брюсселі з президентом РФ Володимиром Путіним. Організатором акції біля Літнього театру виступив місцевий осередок «Автомайдану». Звернутись до Трампа у незвичній формі активістам допоміг режисер «Театру на Чайній» Олег Шевчук.
Під час десятихвилинної німої вистави автори поставили Трампа на місце Сенцова: американський президент намагався захиститись від Путіна смартфоном та «Будапештським меморандумом», але той силоміць змусив Трампа одягти тюремну робу та відправив на 20 років до в’язниці в полярній зоні.
Вистава завершилась риторичним питанням з плакату: «Трампе, якщо б мова йшла про Вас. то щоб Ви зробили?». У виставі зіграли студент Одеського театрального училища Віталій Мельничек, актор театрального простору «ТЕО» Іван Макаренко, актор театру юного глядача Ілля Болотов та сам Олег Шевчук. Вчора, 13 липня, Олегу Сенцову виповнилось 42 роки. Він голодує вже 62 добу. Разом з Олегом в російських тюрмах перебувають ще 69 українських бранців. З історією кожного політв’язня, на який термін засуджено, де перебуває та адресу для листування можна ознайомитись тут. Нагадаємо, Олег Сенцов оголосив голодування 14 травня з вимогою звільнити всіх українських бранців. Майже відразу у світі запустилась кампанія #SaveSentsov. В Одесі в рамках глобальної кампанії відбулись вже кілька акцій. Під час однієї з них учасники забили «закривавлені» м’ячі на територію консульства РФ в Одесі.  
Комментарии