спецпроєкт: Піти від аб'юзера. План дій для тих, хто більше не хоче терпіти
  • Новини
  • Війна
  • Життя
  • Люди
  • Місто
  • Спецпроєкт
  • Про сайт
  • Контакти
  • Реклама
Підписуйся на гарний та розумний Instagram «Маяка»
Чи захистить статус культурної спадщини від російських ракет?  А від балконів, покритих вагонкою, та хаотичної забудови?  Розбираємося разом із дослідницею колективної пам’яті Оксаною Довгополовою, докторкою філософії та кураторкою платформи культури пам’яті «Минуле / Майбутнє / Мистецтво» @past_future_art
«Одеський Оскар Шиндлер» врятував близько трьохсот євреїв за часів окупації. Прочитайте про нього зараз — у Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.  Саме 27 січня 1945 року солдати 1-го Українського фронту звільнили концтабір Аушвіц.
😍Просто мобільне джакузі для ЗСУ!  Відео: «Український наступ».
Таке рішення сьогодні ухвалив комітет ЮНЕСКО на позачерговій сесії, що два дні тривала в Парижі. У мерії Одеси наголосили, що для ухвалення знадобилося десять років.  ◻️Всесвітньою культурною спадщиною визнали історичний центр — простір прокреслено на мапі, він відсилає до плану, створеного Францом де Воланом наприкінці XVIII століття.  ◻️Номінована зона обмежена Приморською, Торговою, Садовою вулицями, Соборною площею, Преображенською, Жуковського, Польським і Карантинним узвозами, провулком Нахімова і Суворовською алеєю парку Шевченка. Зокрема під захист потрапив і сам порт.  ◻️В окреслених межах знаходяться 42 об'єкти — це пам'ятки культурної спадщини національного та місцевого значення.  ◻️Одеситка і співкураторка платформи культури пам'яті «Минуле / Майбутнє / Мистецтво», докторка філософських наук Оксана Довгополова у матеріалі для LB пояснює: «Одеса — єдине місто в Україні, яке зберігає урбаністичну структуру південного мультикультурного міста кінця XVIII-XIX століть. Історичний центр міста є останнім географічно та хронологічно заснованим європейським містом-портом: Одеса будувалася за європейськими стандартами, але з використанням власної унікальної урбаністичної культури».
Розповідаємо про невтішні результати дослідження💅
🇺🇦Ось так в один момент й 🇺🇦Ось так в один момент й з’явився герб України (ні).  За основу знака герба сучасної України взято знак з монет Володимира Великого, родовий знак Рюриковичів.  Тризуб — давній символ, можливо, магічний знак роду та оберіг з безліччю тлумачень: тризубець, підсвічник-трикірій, сокіл, якір, житній колос, лук зі стрілою, триєдина жертва в ім’я перемоги життя над смертю й так далі. Це не був герб у сучасному розумінні, бо Володимир жив у X столітті — в догеральдичний період. Це був власницький знак князя, який на певний період історії зник — бо згасла династія Рюриковичів.  Але тільки на певний період. Бо саме його було обрано на знак модерної української державності у 1918 році. В січні 1918 року тризуб з’явився на перших грошах, випущених Українською Народною Республікою.
«Амазонські акри» (англ. Amazo «Амазонські акри» (англ. Amazon Acres) — це жіноча спільнота, заснована в середині 1970-х років на 400 гектарах віддаленої гірської вершини на півночі Нового Південного Вельсу, в Австралії.  «Ця комуна була породженням контркультури, також вона належала до жіночого земельного руху, в рамках якого закриті утопічні спільноти виникали в різних частинах світу — від США до Вельсу. Вони пропонували рішучий, і переважно лесбійський, відхід від патріархального устрою та мізогінії», — згадує режисерка Хелен Грейс, яка відвідувала «Амазонські акри» та зробила серію документальних фото.  На фото Грейс жінки грають на гітарі, гуляють лісом, споруджують разом житло, відпочивають у полі замріяні й усміхнені — оптимізм та єдність були частиною утопічного ідеалу групи.  Продовження у слайдах.

© 2022. Маяк. Український журнал про культуру, суспільство та науку. Ми збираємо та обговорюємо неоднозначні теми нашого часу. Сайт та його соціальні мережі можуть містити матеріали, не призначені для людей віком до 16 років. Використання матеріалів Маяка дозволено лише за попередньою згодою правовласників. Усі права на картинки та тексти належать їхнім авторам.

Разработка сайта: