спецпроєкт: Піти від аб'юзера. План дій для тих, хто більше не хоче терпіти
  • Новини
  • Війна
  • Життя
  • Люди
  • Місто
  • Спецпроєкт
  • Про сайт
  • Контакти
  • Реклама
Підписуйся на гарний та розумний Instagram «Маяка»
«Два місяці вже працюю, і ви «Два місяці вже працюю, і ви перший, хто пристебнувся на задньому сидінні», — сказав одеський таксист.  🚘Ця коротка фраза надихнула нас запитати читачів, чи вони пристібаються і чому. І з'ясувалося, що багато з тих, хто завжди пристібається на передньому, чомусь ігнорують паски безпеки, сідаючи на заднє сидіння.  «Я не пристібаюся, у мене сусід не був пристебнутий і після удару просто вилетів у вікно, тільки подряпини отримав». Чули таке?  «Навіщо ти пристібаєшся? Я взагалі-то вмію їздити», «У мене стаж 30 років», — відмахуються інші водії, засовуючи заглушку, щоб машина не пищала.  Давайте розберемося у цих міфах.  Автор — Валерій Лавровський.
🎃Що спільного у Миколи Гог 🎃Що спільного у Миколи Гоголя, Григорія Квітки-Основ'яненка та Олекси Стороженка (крім того, що вони українські письменники)? «Всі вони написали твори, де фігурують жінки, які мають надзвичайні здібності та використовують їх, щоб зашкодити людям. Простіше кажучи, відьми.  🧙‍♀️Образ відьми в українському фольклорі відігравав важливу роль для пояснення природних явищ, побутових скандалів, виникнення нещасть і навіть дрібних неприємностей в повсякденному житті села.  🐈‍⬛Відьмам присвячені окремі розділи в трудах українських етнографів. Про них писали Іван Нечуй-Левицький, Володимир Гнатюк, Володимир Антонович, Іван Огієнко, Микола Костомаров, Василь Милорадович тощо.  🔮То хто такі відьми? Ми трішки розібралися, докладніше у слайдах.  Оформлення — Артур Бондаренко @arthurenko  Автор — Саша Лоскутов @sifallorsum
😡Від початку повномасштаб 😡Від початку повномасштабного вторгнення росіяни пограбували десятки українських музеїв на півдні, вивезли десятки тисяч експонатів, включаючи колекції Мелітопольського краєзнавчого музею, Херсонського обласного художнього музею, Каховського історичного музею та Художнього музею імені Куїнджі у Маріуполі (з нього вивезли чотири фури!).  🤬Але сусідня країна й раніше не гребувала можливістю привласнити культурні цінності, знайдені на території України, — починаючи з  другої половини XVIII століття та включаючи радянські часи. Після Другої світової війни влада совєтов також привласнила собі частину колекцій, пограбованих німецькими нацистами. Експонати так і не повернулися до України.  ❓Чому це важливо?  📜Обʼєкти матеріальної культури різних часів можуть відігравати фундаментальну роль у тому, що стосується національної ідентичності та формування певних традицій народу. Це джерела для реконструкції історії країни та минулого її  багатогранного народу.  😑Присвоєння ж культурної спадщини дозволяє переписувати історію та нехтувати коренними традиціями, обираючи історичний курс, який підходить загарбникам для виправдовування власних злочинів.  🏺Розповідаємо про археологічні скарби історії, які знайшли в Україні, але які Росія привласнила собі.
Поки світ чекає результатів поїздки президента КНР Сі Цзіньпіна до Росії, пригадаємо інших голів держав, яких Міжнародний кримінальний суд також звинувачував в організації геноцидів і злочинів проти людяності.  Автор — Валерій Лавровський @plgval
Просто подивіться на ці сві Просто подивіться на ці світлини з фотопроєкту @floracontora та @goodbread_fromgoodpeople, пекарні, що дає шанс на реалізацію дорослим людям з ментальною інвалідністю. «Ця зйомка — ствердження того, що світло в нас», — зазначили автори ідеї.  🥐Після початку повномасштабної війни команда випекла і безкоштовно передала більше 300 000 хлібин!
Памʼятаєте, коли в дитинств Памʼятаєте, коли в дитинстві нас сварили батьки, ми відповідали щось по типу «А Женька зробив ще гірше!» Було? Вітаємо, ви щось знаєте про пропаганду.  У цього є свій термін — whataboutism (вотебаутизм), або дослівно «якщодоїзм». Ним любили користуватися у СРСР у відповідь на критику країн Заходу. Як бачите, мало що змінилось з того часу, але ми розповімо та наведемо приклади.  Автор — Валерій Лавровський @plgval
У Молдові парламент остаточно схвалив рішення замінити в усіх документах та Конституції словосполучення «молдовська мова» на «румунська мова».  🔻За ухвалення закону про визнання румунської мови державною в Молдові проголосували 58 із 100 депутатів.  🔻Відтепер словосполучення «державна мова», «офіційна мова» і «рідна мова», коли йдеться про державну мову Республіки Молдова, замінюються словами «румунська мова» у відповідній граматичній формі. Навіть державне свято Limba noastră («Наша мова») перетвориться на Limba română.  🔻Зазначимо, що зміни у Конституції неможливі під час дії в країні надзвичайного стану. Але законодавчі акти та статті почнуть готуватися вже зараз.  🔻Коротко пояснюємо, чому таке рішення правильне і важливе.

© 2022. Маяк. Український журнал про культуру, суспільство та науку. Ми збираємо та обговорюємо неоднозначні теми нашого часу. Сайт та його соціальні мережі можуть містити матеріали, не призначені для людей віком до 16 років. Використання матеріалів Маяка дозволено лише за попередньою згодою правовласників. Усі права на картинки та тексти належать їхнім авторам.

Разработка сайта: