
Фото — CDC.
Різноманітність нововиявлених вірусів була настільки великою, що дослідники запропонували подвоїти кількість таксономічних груп, необхідних для класифікації РНК-вірусів, з п’яти існуючих типів до 10 типів.
Дослідники проаналізували 35 тисяч зразків води з усього світу у пошуках РНК-вірусів або вірусів, які використовують РНК як свій генетичний матеріал. Наприклад, новий коронавірус є різновидом РНК-вірусу. Такі віруси недостатньо вивчені в порівнянні з ДНК-вірусами, які використовують ДНК як свій генетичний матеріал.
Мікробіологи дослідили генетичні послідовності планктону, який є зазвичай господарем для РНК-вірусів. Шукали стародавній ген під назвою RdRp, який є у всіх РНК-вірусів, але відсутній в інших вірусів та клітин. Вчені ідентифікували понад 44 тисячі послідовностей із цим геном.
Загалом вчені виявили близько 5500 нових видів РНК-вірусів, які потрапили до п’яти існуючих філій, а також до п’яти нових запропонованих типів, які дослідники назвали Taraviricota, Pomiviricota, Paraxenoviricota, Wamoviricota та Arctiviricota.
За словами провідного автора дослідження Метью Саллівана, зазвичай вчені зосереджуються на вивченні РНК-вірусів, що викликають захворювання, але це лише «крихітний шматочок» РНК-вірусів на Землі.