Поліна Литвиненко
29 апреля 2022

Створено робоконика, який може застрибувати на 10-поверхову будівлю

Інженери з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі спроектували штучного коника, здатного стрибнути на висоту понад 30 метрів. При цьому сама його конструкція досягає лише 30 сантиметрів у висоту, пише журнал Nature.

Вся конструкція робота діє як пружина. Він складається з гумових стрічок та планок із вуглецевого волокна. Коли привід (Легкий двигун, що обертається.) обертається, він намотує струну, що стискає пружину. Таким чином, привід натягує гумові стрічки і стискає вуглецеве волокно, згинаючи кожну планку у вигнуту форму, схожу на лук для стрільби. Після цього засувка звільняється і робот підкидається у повітря.

Цей механізм схожий на той, що використовують тварини. Наприклад, м’яз ноги коника теж служить виконавчим механізмом: коли він скорочується, то відгинає пружиноподібну частину колінного суглоба, створюючи напругу, необхідну для стрибків.

Фото — Елліот Хоукс.

Фото — Елліот Хоукс.

Робот може перестрибувати через будівлі й ефективно переміщатися в середовищах, де ускладнений рух колісних, ходячих або літаючих конструкцій. Також у перспективі такі механізми можуть використовуватися у космічній галузі. Вони здатні стрибати на ще більш вражаючі відстані у безповітряному середовищі з низькою гравітацією.

Фото — Nature.

Фото — Nature.

Дослідники вже почали працювати з NASA над доопрацюванням пристрою. Інженери сподіваються отримати досконалішу версію, готову до використання у космічному просторі, через 5 років.

читайте также
Комментарии