Елеонора Чорноморченко
21 сентября 2022

Фламандські єпископи дозволили благословляти одностатеві союзи

Фламандські римо-католицькі священники із Єпископської конференції Бельгії опублікували документ, який дає благословення одностатевим союзам. Це прямий виклик постанові доктринального офісу Ватикану проти такої практики. Про це повідомляє Reuters.

Фото — Beeld Godong.

Фото — Beeld Godong.

У новому документі єпископи пропонують для одностатевих пар спеціальний ритуал, що складається із молитви та благословення. У ньому двоє партнерів дають зобов’язання перед родиною та друзями у збереженні вірності одне одному. Також в документі представники духовенства стверджують, що «Церква хоче бути близькою до гомосексуальних людей та привітною Церквою, яка нікого не виключає». Щоправда, єпископи підкреслюють, що такі союзи все одно не ті, які Церква вважає сакраментальними.

Цей крок повністю суперечить політиці Ватикану. До прикладу, в березні 2021 року деякі римо-католицькі єпархії надсилали офіційні запитання про те, чи дозволена практика благословення одностатевих союзів. У відповідь на це доктринальний офіс Ватикану відповідав, що такі дії заборонені.

Зараз фламандські єпископи у своєму документі засудили «гомофобне насильство» і заявили, що хочуть «структурно закріпити свою пастирську відданість гомосексуальним особам». Окрім того, вони розповіли, що стосунки одностатевих пар також можуть бути джерелом миру та спільного щастя.

Також духовенство призначило гея-католика Віллі Вомбека координатором контактного пункту з питань гомосексуальності та віри. У кожну єпархію у Фландрії, північній частині Бельгії, призначать по одному співробітнику з подібними обов’язками.

Ватикан поки ніяк не коментував подію.

читайте также
Комментарии