Валерій Лавровський
19 декабря 2022

Франція забороняє одноразовий посуд у закусочних

Французький уряд заборонив закладам швидкого харчування користуватися одноразовим посудом. Правило ввели у рамках закону 2020 року про боротьбу з відходами та заохочення до переробки, повідомляє AFP. Заборона набуде чинності з 1 січня 2023 року.

Фото — Freepik.

Фото — Freepik.

Під заборону потрапляють одноразові контейнери, тарілки, чашки та столовий посуд для клієнтів закладів. У ресторанах зазначають, що відвідувачі часто беруть із собою одноразові чашки або викидають посуд у смітник замість того, щоб повернути його з метою подальшої переробки.

За даними AFP, приблизно 30 тисяч закладів швидкого харчування у Франції готують шість мільярдів страв на рік, утворюючи приблизно 180 тисяч тонн відходів.

Закон викликав критику з боку Європейського альянсу з паперового пакування (EPPA), який стверджує, що більшість одноразових контейнерів виготовляються з відновлюваних ресурсів.

Після кількох місяців тестування мережа ресторанів Subway виявила, що необхідно провести «підвищення обізнаності громадськості», яке включає інформаційні плакати про повторне використання столового посуду. У McDonald’s у місті Леваллуа-Перре заявили, що їм потрібно придбати додаткову посудомийну машину та більше консультантів, щоб пояснити, що тарілки, ножі та виделки тепер потрібно відокремлювати від сміття.

читайте также
Комментарии