Саша Лоскутов
19 июня 2022

IT-фахівці зможуть виїжджати за кордон — Мінцифри

IT-фахівці зможуть виїжджати за кордон під час воєнного стану. Про це в інтерв’ю ICTV повідомив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Фото — Gleb Garanich.

Фото — Gleb Garanich.

Наразі Мінцифри у співпраці з Мінобороною, Мінекономікою та Генштабом створюють механізм, який дозволить «айтівцям» залишати кордони України для участі у бізнес-форумах, конференціях та зустрічах з іноземними інвесторами чи замовниками. Поїздки мають тривати не більше трьох днів. IT-фахівець зобов’язаний надати гарантії щодо свого повернення в Україну, які саме поки що невідомо.

Також компанії заздалегідь повинні подати список працівників, який у рамках професійної діяльності мають намір виїхати з України. Усі ці дані після розгляду у Мінобороні та Мінекономіці будуть передані прикордонникам.

Крім того, за словами Борняка, уряд зараз працює над створенням прозорої системи бронювання кадрів від мобілізації за допомогою програми «Дія». Представники Мінцифри вважають, що «айтівці» не належать до пріоритетної категорії призовників.

Раніше Кабмін дозволив виїзд за кордон певним категоріям чоловіків:

  • водії, які здійснюють перевезення для потреб ЗСУ, медичних вантажів та гуманітарної допомоги, можуть виїжджати на 30 днів;

  • водії вантажівок та автобусів, які мають ліцензії, можуть перебувати за кордоном до 45 днів;

  • залізничники, які забезпечують безперебійну роботу залізниці. Їм дозволили виїжджати максимум на 6 місяців;

  • спортсмени, включені до складу національних збірних команд, та їх тренери, які беруть участь у міжнародних змаганнях або готуються до них, можуть перебувати за кордоном не більше 30 днів.

Нагадаємо: на період дії правового режиму воєнного стану чоловікам віком від 18 до 60 років обмежено виїзд за межі України. Але є виключення, це чоловіки:

  • які мають посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік;

  • які мають висновок військово-лікарської комісії про непридатність;

  • на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;

  • які самостійно виховують дитину віком до 18 років;

  • на утриманні яких є дитина з інвалідністю.

читайте также
Комментарии