Елеонора Чорноморченко
23 августа 2022

У пустелі Невади нарешті відкривають «Місто», яке будували 50 років

2 вересня у пустелі Невади відкриється експозиція із назвою «Місто» — величезний комплекс зовнішніх споруд і земель. Американський ленд-арт художник Майкл Хейзер почав будувати його в ще в 1970 році. Про це повідомляє CNN.

Усі фото — The New York Times.

Усі фото — The New York Times.

Арт-об’єкт із назвою «Місто» простягається у понад 2,5 кілометри в довжину та майже кілометр завширшки. За масштабами нагадує руїни стародавніх цивілізацій:  індіанські кургани, мезоамериканські мегаполіси та єгипетські релігійні комплекси.

Розташоване «Місто» у Національній пам’ятці «Басейнів та Хребтів» у центрально-східній частині Невади, де жили корінні племена Америки: південні пайюти та західні шошони. Це приблизно у 260 км від Лас-Вегасу.

Щоб створити ідеальне місце для своєї скульптури, художнику довелося придбати ці віддалені земельні ділянки. На їхніх територіях він видобував такі природні матеріали, як глину, пісок і камінь. Будівництво було нелегким, адже митцю довелося формувати величезні насипи землі, пересувати камені та зводити величезні бетонні споруди.

Один із двох великих монументів, «Комплекс один», нагадує величезний вівтар чи мастабу — давньоєгипетську гробницю. Він складається із виступаючих балок, однак якщо дивитися на них під певним кутом, то вони здаються рівними.

Ще один комплекс із назвою «45°, 90°, 180°» складається з бетонної площі, яка тримає декілька рядів величезних трикутників і прямокутників. Якщо об’єднати їх, вони утворять єдиний величезний клин.

Спочатку художник почав будувати об’єкт за власні кошти, а згодом отримав підтримку від колекціонерів та установ. За 50 років Хейзер зумів зібрати на будівництво пожертвування розміром у 40 мільйонів доларів. Для керування та збереження пам’ятки в 1998 році навіть створили спеціальний фонд Triple Aught. Зараз автору проєкту 77 років.

У перший рік після відкриття до експозиції допускатимуть обмежену кількість відвідувачів з обов’язковою попередньою реєстрацією.

читайте также
Комментарии