Валерій Лавровський
17 августа 2022

Менше російської, більше про війну. МОН оновило шкільну програму

Міністерство освіти і науки України оновило шкільну програму. Тепер діти вивчатимуть більше про повномасштабну війну та дії в умовах воєнного стану.

Фото — Alex Chan Tsz Yuk.

Фото — Alex Chan Tsz Yuk.

На уроках історії учням 6-11-х класів пропонуватиметься погляд на СРСР як на державу імперського типу та опір українців радянському режиму у ХХ столітті. Також зʼявиться повний розгляд російсько-української війни, що розпочалася в 2014 році.

Оновлено перелік термінів: «присвоєння суверенітету», «русскій мір», «рашизм»; замість вислову «політика русифікації» застосовано вислів «російщення»; уточнено контекст поняття «колабораціонізм».

У предметі «Захист України» або «Захист Вітчизни» посилено військово-патріотичну складову: розповідатимуть про Героїв війни та досвід ведення бойових дій. Також переглянуто та доповнено теми розділів з вогневої підготовки, домедичної допомоги та цивільного захисту.

На уроках «Основи здоровʼя» більше уваги приділятимуть безпеці в умовах воєнного стану: розповідатимуть про сигнали тривоги, укриття, мінну небезпеку, алгоритм дії під час обстрілів, домедичну допомогу та психологічну допомогу.

Під час вивчення правознавства буде розширено вивчення питань, пов’язаних з правами людини, з російсько-українською війною та доповнено інформацією щодо Міжнародного гуманітарного права.

На уроках географії будуть вивчати країни у світлі сучасної російсько-української війни. Також у зміст теми «Країни Азії» додано інформацію про Республіку Корея, її місце у сучасній політичній карті світу, модель економіки та міжнародні зв’язки з Україною.

Російських письменників замінять творами світових авторів. Виключення: Микола Гоголь, Володимир Короленко, Михайло Булгаков, твори Ільфа і Петрова.

Окрім того, з рекомендованих для використання в освітньому процесі вилучено програми вивчення російської мови та літератури.

читайте также
Комментарии