Валерій Лавровський
21 октября 2022

Завершилося опитування щодо долі памʼятника Катерині II в Одесі. Результати

На платформі «Соціально активний громадянин» завершилось онлайн-опитування щодо долі пам’ятника «Засновникам Одеси», розташованого на Катерининській площі в Одесі. Більшість респондентів вирішила демонтувати памʼятник повністю.

Фото — Pinterest.

Фото — Pinterest.

За демонтаж виступили 3914 людей, за збереження пам’ятника на своєму місці, доповнивши історичною інформацією щодо діяльності російської імператриці Катерини ІІ, — 2816.

Загалом у голосуванні взяли участь 7796 респондентів при офіційному населенні Одеси в 1,1 мільйона людей.

Тепер в міській раді мають провести перевірку голосів й оприлюднити остаточні результати. Після цього остаточне рішення приймуть під час засідання мерії. Проте раніше міськрада не підтримала демонтаж та перенесення пам’ятника.

Раніше дві петиції з закликом прибрати в Одесі пам’ятник Катерині ІІ на сайті президента набрали необхідну кількість голосів. У відповідь на це Володимир Зеленський зазначив, що монумент встановили відповідно до рішення Одеської міської ради — після цього він звернувся до мерії з проханням розглянути пропозиції підписантів.

Також була ще одна петиція щодо дій та висловлювань одеського міського голови Геннадія Труханова, яка набрала 25 440 голосів із 25 тисяч необхідних.

читайте также
Комментарии