Валерій Лавровський
10 июня 2022

Японські вчені створили палець робота, покритий людською шкірою. Навіщо?

Дослідники Токійського університету створили роботизований палець, покритий живою людською шкірою. Він може рухатись, як і його справжній аналог, повідомляє EurekAlert. Дослідження опубліковано в журналі Matter.

Фото — Shoji Takeuchi.

Фото — Shoji Takeuchi.

Спочатку вчені створили роботизований палець з двигуном, який потім занурили у циліндр із розчином колагену та клітин дермальних фібробластів людини. Це основні компоненти сполучної тканини нашої шкіри.

Завдяки своїм природним властивостям розчин стискався і налягав на контури пальця. Далі вчені нанесли кератиноцити для формування епідермісу.

Після випробувань виявилось, що шкіра досить міцна і еластична, щоб згинатися і розтягуватися разом з пальцем. Також дослідники зробили надріз та наложили на шкіру колагенову повʼязку — протягом тижня «рана» затягнулася.

У майбутньому вчені планують додати такі функції, як нігті, потові залози, волосяні фолікули і навіть сенсорні нейрони, які забезпечують відчуття дотику. Шкіру можна використовувати для того, щоб людиноподібні роботи були більш реальними та близькими до людей.

читайте также
Комментарии