Валерій Лавровський
17 октября 2022

Архітектурне бюро Захі Хадід розробило концепт виставкового центру Expo 2030 для Одеси. Як виглядає

Британське архітектурне бюро Zaha Hadid Architects створило концепт дизайну для міжнародної технологічної виставки Expo 2030, яка може відбутися в Одесі. Назва проєкту — «Відродження. Технології. Майбутнє».

Зображення — Zaha Hadid Architects.

За словами директора Департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму Одеської ОДА Романа Григоришина, територія розрахована під павільйони, які будує кожна країна окремо для себе.

Площа території складає близько 250 гектарів у полях зрошення біля Хаджибейського лиману, вартість — 1,3 мільйона євро. Будівництво та розробка детального проєкту відбудеться вже після результатів конкурсу, які стануть відомі у листопаді 2023 року. Наразі Одеса єдиний фаворит на відборі.

«Загалом концепція полягає в тому, що буде основний павільйон – загальний та місця для забудови павільйонів інших країн. Для бідних країн або тих, які на стадії розвитку, будуть створювати групові павільйони, в яких буде розташовано декілька представників одночасно», — пояснив Роман Григоришин.

Заха Хадід — британська архітекторка іракського походження. Лауреатка Прітцкерівської премії з архітектури 2004 року. Представниця деконструктивістського напрямку в архітектурі. Засновниця архітектурного бюро Zaha Hadid Architects. Померла у 2016 році від серцевого нападу.

Бюро відомо такими спорудами: Культурний центр Гейдара Алієва у Баку, Центральна будівля BMW у Лейпцигу, Центр сучасного мистецтва Розенталя у США. Також бюро створило дизайн для майбутніх трьох станцій метро у Дніпрі: «Центральна», «Театральна» та «Музейна».

читайте также
Комментарии