Валерій Лавровський
24 июня 2022

Якщо людина не може встояти 10 секунд на одній нозі, то вона може вмерти за 10 років. Дослідження

Міжнародна група вчених з Бразилії, Великої Британії, Фінляндії, Австралії та США пов’язує нездатність балансувати на одній нозі з майже подвоєним ризиком смерті. Людина може померти протягом наступних десяти років від будь-якої причини, повідомляє Eurek Alert. Дослідження опубліковано в Британському журналі спортивної медицини.

Фото — CNN.

Фото — CNN.

У 11-річному дослідженні, з 2009 по 2020 роки, брали участь 1072 дорослих у віці від 51 до 75 років. Кожен проходив оцінку рівноваги — три спроби стояти протягом десяти секунд на кожній нозі без допомоги. Вчені враховували наступні показники: вагу, товщину шкірної складки, розмір талії та історію хвороби учасників дослідження.

Не склали тест 348 людей. Неможливість встояти на одній нозі з віком зростала. З тих пір від різних недуг померло 123 людини: хтось від COVID-19, хтось через серцево-судинні захворювання або захворювання органів дихання.

Після врахування усіх даних нездатність стояти без опори на одній нозі протягом 10 секунд була пов’язана з підвищенням ризику смерті від будь-якої причини на 84% протягом наступного десятиліття. Окрім того, на неспроможність тримати рівновагу можуть сприяти проблеми зі здоров’ям: ті, хто провалив тест, страждали від ожиріння, діабету, високого кров’яного тиску тощо.

Дослідження має декілька недоліків, наприклад, лікарі вивчали лише білих бразильців, залишаючи питання про те, чи будуть результати поширюватися на інші етнічні групи. Також на причинно-наслідковий зв’язок могли сприяти харчування, куріння, вживання наркотиків, рівень фізичної активності та інші фактори, на які вчені не звернули уваги.

Це не перше дослідження вчених, у якому учасники експерименту мають стояти на одній нозі. Загалом вміння балансувати пов’язане зі збільшенням фізичної активності, зниженням ризику падінь та покращенням якості та тривалості життя. Дослідники визначили, що здатність стояти на одній нозі є індикатором здоров’я.

читайте также
Комментарии