Валерій Лавровський
13 сентября 2022

Китайські вчені виявили новий мінерал на Місяці. Він може стати джерелом енергії

Китайські вчені вперше виявили новий мінерал у гірських породах Місяця, які були доставлені на Землю в межах місії «Чанʼе-5» у 2020 році. Його розглядають як потенційне джерело енергії у майбутньому, повідомляє Global Times.

Фото — People’s Daily.

Фото — People’s Daily.

Мінерал отримав назву Changesite–(Y) на честь китайської богині Місяця Чан’е. Це фосфатний мінерал у формі стовпчастих кристалів, він містить ізотоп гелій-3. Вчені вважають, що ізотоп можна використовувати як джерело енергії термоядерного синтезу.

Гелій-3 здатен вивільняти велику кількість енергії, не роблячи навколишнє середовище радіоактивним. Проте на Землі цей матеріал надзвичайно рідкісний — основний спосіб його виробництва сьогодні полягає в очікуванні розпаду тритію в ядерних боєголовках.

Одразу після утвердження знахідки Національне космічне управління Китаю оголосило про схвалення наступних трьох місій, запуск яких очікується у 2024 році. Вони досліджуватимуть південний полюс Місяця, а також розпочнуть будівництво базової конструкції Міжнародної місячної дослідницької станції.

читайте также
Комментарии