Поліна Литвиненко
26 апреля 2022

«Що, якби ЦЕ сталося знову?». В Україні вийде документальний фільм про Чорнобильську АЕС

В Україні вийде документальний фільм «Що, якби ЦЕ сталося знову?» Він присвячений подіям на Чорнобильській АЕС. Перший тизер можна переглянути на YouTube. Авторами ініціативи є організація Women in Nuclear (WiN) Ukraine. Її представники поспілкувалися з експертами та людьми, які поділились своїми враженнями від нещодавніх подій.

Сюжет фільму також розповість і про те, що могло б статися у період з 24 лютого по 31 березня, коли атомна станція була окупована російськими військами.

«Щоб зрозуміти, яким міг бути масштаб нової аварії (а цю аварію могло спричинити будь-що: потрапляння снарядів, припинення енергопостачання, психологічний стрес персоналу), порівняйте: у 86-му році вибухнув один реактор на Чорнобильській АЕС. Там знаходилось 200 тонн палива. А в сховищі відпрацьованого ядерного палива зараз знаходиться 2 500 тонн палива. І аварія могла б розвиватися за сценарієм АЕС Фукусіми, що привело до забруднення радіонуклідами значних територій Японії», — повідомив член Національної комісії з радіаційного захисту населення України Юрій Шибецький.

читайте также
Комментарии