Валерій Лавровський
10 апреля 2022

Гасла із засудженням, імітація мертвих, звернення до влади. Як пройшли нещодавні акції на підтримку України у світі

8 та 9 квітня на підтримку України пройшло декілька акцій — у Нью-Йорку, Лондоні, Токіо, Берліні, Гельсінкі, Братиславі, Утрехті та Кракові. Усі вони відрізнялися за ходом дій, але були об’єднані однією метою — підтримати Україну та засудити злочини РФ. Розказуємо, як пройшли мітинги.

Нью-Йорк

8 квітня у Вашингтон-сквер-парк пройшов флешмоб проти сексуального насильства російськими солдатами під час війни. В акції прийняли участь люди різного віку.

Наступного дня у Нью-Йорку пройшла ще одна акція. Вона розпочалась на Мангеттені — у центрі міста. Люди зібралися на Таймз-Сквер, а потім пішли ходою до генерального консульства України. Як передає «Укрінформ», люди несли синьо-жовті прапори із гаслами зупинити геноцид та російську агресію.

Біля генконсульства учасники акції вшанували пам’ять жертв Бучанської різанини, ракетного удару по Краматорську та інших загиблих у війні РФ проти України.

Лондон

8 квітня активісти принесли під посольство Росії у Лондоні «трофеї російських військових» — праски, одяг, електронну техніку тощо. Так українці вирішили продемонструвати «турботу» на тлі того, що російські військові масово мародерять у будинках України.

«Це всі ті речі, які росіяни шалено бажають. Тримайте їх при собі та слідуйте за російським військовим кораблем», — повідомляє посольство України у Великій Британії.

Токіо

8 квітня під час вечірньої акції активісти демонстрували антивоєнні плакати із гаслом «Ні війні» та «Вийди з України».

Берлін

Біля Бранденбурзьких воріт демонстранти зібралися із закликом до нафтового ембарго та розриву фінансових зв’язків із Росією.

Гельсінкі та Братислава

Дві схожі акції пройшли біля посольств РФ у Фінляндії та Словакії. Демонстранти лежали на землі, роблячи вид, що вони мертві, на знак протесту проти насильства та зростання кількості загиблих в Україні.

Утрехт

На підтримку акцій у інших містах Європи, 9 квітня у нідерландському Утрехті демонстранти також лягали на землю. За словами читачки «Маяка», яка була присутня на акції, активісти співали гімн України та звертались до інших країн ЄС із закликом «втрутитися на захист України».

Краків

9 квітня у польському Кракові відбувся перформанс проти геноциду в Україні. На Площу Ринок вийшли сотні українців — вони зв’язали собі руки й пофарбувалися червоною фарбою. Учасники акції інсценували вбивства в Бучі, щоб показати, «скільки жертв, болі та страху приносить Росія».

Усі фото — David Dee Delgado / Reuters, Kena Betancur / AFP, Lehtikuva / Via Reuters Vladimir Simicek / AFP, Hiro Komae / AP, Michael Sohn / AP, Daria Somova, Andrii Rafael.

читайте также
Комментарии