Поліна Литвиненко
05 мая 2022

Художник створив інсталяцію, яка демонструє кількість викидів СO2 від користування мережею

Нідерландський митець Тійс Бірстекер розробив механізм, що демонструє викиди CO2, спричинені повсякденною діяльністю користувачів мережі. Він враховує електронні листи, відеочати і формування плейлістів, а також онлайн-перегляд серіалів та торгівлі NFT, пише Dezeen.

Інсталяція складається з трьох моніторів, під’єднаних до комп’ютера, який розраховує кількість викидів від кожної дії людини в інтернеті у реальному часі. Потім механізм запускає вуглекислий газ у сферичний флораріум. Коли концентрація CO2 зростає, рослини починають в’янути, що є метафорою на вплив, який використання мережі має на планету.

За словами автора, люди не розуміють масштабів впливу своєї активності онлайн, адже не можуть фізично побачити ефект. Він також підкреслює, що центри обробки даних зазвичай приховані від очей користувачів, а постачальники інтернет-послуг не оприлюднюють дані про викиди CO2.

Вуглецевий слід інтернету виникає через витрату енергії, необхідної для живлення мережі, ноутбуків та смартфонів, а також центрів обробки даних і серверів, на яких зберігаються дані. Він складає близько 3,7% глобальних викидів вуглекислого газу, що еквівалентно забрудненням від авіаперевезень в усьому світі.

читайте также
Комментарии