Валерій Лавровський
17 августа 2022

У Дніпрі встановлюють модульні укриття для захисту від снарядів

Дніпровські архітектори Сергій Дербін та Олексій Ятін розробили вуличні модульні укриття DOT. В них можна захиститися від уламків снаряда, пострілу з гранатомета та БТР, повідомляє місцеве видання «056».

Вага модуля становить 12 тонн, висота — 2,5 метра, площа — близько трьох квадратних метрів. Конструкція має бійниці, щоб відстрілюватися, броньовані двері та вікна, вміщує чотири людини.

Розробники планують встановлювати модулі у громадських місцях, на приватних ділянках, блокпостах, а також для оборони мостів, об’єктів інфраструктури й адміністративних будівель. 20 укриттів придбала Дніпровська міська адміністрація та розміщує їх на блокпостах замість мішків із піском.

Базова модель DOT коштує 197 тисяч гривень, у повній комплектації, з броньованими дверима та вікнами — 237 тисяч гривень. Також можна замовити моделі з принтами. Розробники стверджують, що конструкція вдало пройшла краш-тест.

Архітектори зазначили, що подібні укриття використовують в Ізраїлі — час польоту ракети з Сектора Газа складає 15-20 секунд, тому потрібно швидко знайти укриття.

читайте также
Комментарии