Валерій Лавровський
06 сентября 2022

У німецькому місті мешканці самостійно керують вуличним освітленням. Навіщо?

У місті Бад-Герсфельд запустили пілотний проєкт, в межах якого мешканці можуть налаштовувати вуличне освітлення відповідно до своїх уподобань та потреб. Вони можуть зменшити яскравість за вікном спальні чи підвищити освітлення під час вечірньої прогулянки, повідомляє Cities Today.

Фото — Cities Today.

Фото — Cities Today.

Ініціатива є частиною проєкту з розробки та випробування вдосконаленої інтелектуальної системи вуличного освітлення для курортного міста, населення якого складає 30 тисяч чоловік. Авторами є компанія Urban Lighting Innovations, Deutsche Bank та Microsoft.

Мерія міста повідомила, що останнім часом отримує скарги на вуличне освітлення, пов’язані з погодою, безпекою руху, захистом від комах, світловим забрудненням і скороченням споживання енергії. Після цього влада вирішила, що кожним ліхтарним стовпом потрібно керувати окремо за допомогою штучного інтелекту в режимі реального часу.

Зображення — Cities Today.

Зображення — Cities Today.

Пілотний проєкт перетворив 154 вуличні ліхтарі на світлодіоди, зв’язавши датчики та контролери на основі алгоритмів для керування яскравістю, теплом і розподілом освітлення на основі таких факторів, як трафік, навколишнє освітлення та погодні умови.

Результати проєкту показали  зниження споживання енергії майже на 80% — додаткову економію досягли за рахунок приглушення світла. Тепер у Бад-Герсфельді планують розпочати тендер на модернізацію решти 2000 вуличних ліхтарів.

читайте также
Комментарии