Елеонора Чорноморченко
16 августа 2022

У німецькому місті Вальдорф скасували карантин для котів

У німецькому місті Вальдорф власникам котів вперше за три місяці дозволять вільно випускати улюбленців на вулицю без повідця. З травня для улюбленців діяв карантин — так у місті намагалися захистити місцеву популяцію рідкісного птаха. Про це повідомляє BBC.

Фото — The Guardian.

Фото — The Guardian.

Влада запровадила карантин для котів у травні, адже вважала, що це допоможе відновити місцеву популяцію чубатого жайворонка, або посмітюхи звичайної, — виду птаха, який перебуває під загрозою зникнення.

Котів дозволялося випускати на вулицю, лише якщо їх тримали на повідку довжиною не більше двох метрів.

Якщо ж під час карантину кіт втікав, то власникам необхідно було телефонувати на спеціальну гарячу лінію, щоб зафіксувати порушення та знайти тварину. Якби улюбленець поранив або вбив одного з охоронюваних птахів, то власник мусив би сплатити штраф розміром до 50 000 євро.

Після запровадження таких обмежень їх розкритикували активісти, заявивши, що це лише зашкодить добробуту котів. Також вони вважають: немає жодних доказів, що напади котів спричиняють зменшення популяції.

Наразі, після скасування карантину, незрозуміло, чи принесло це користь жайворонкам. Також влада прибрала обмеження на два тижні раніше, ніж очікувалося. Птахи, які вилупилися навесні, тепер вважаються достатньо розвиненими та менш вразливими до нападу. Проте навесні обмеження можуть ввести знову.

читайте также
Комментарии