Валерій Лавровський
27 июня 2022

Сайт дня. Як знайти нащадків жертв Голокосту за фотографією

Даніель Пат, 40-річний інженер-програміст Google, запустив платформу From Numbers to Names зі штучним інтелектом для пошуку родичів, які загинули під час Голокосту. Алгоритми сканують архівні зображення та пов’язують їх із людьми, які живуть сьогодні, повідомляє The Times of Israel.

Фото — Bundesarchiv.

Фото — Bundesarchiv.

Для того, щоб знайти свого родича, потрібно завантажити фото на сайт, а програма видасть до десяти фотографій з особами, які найбільш схожі на надану користувачем людину. Наразі ШІ використовує для пошуку сотні тисяч зображень з Меморіального музею Голокосту США, а також окремих осіб, які вижили, та нащадків тих, хто вижив.

Для Даніеля Пата цей проєкт несе особистий характер: троє з чотирьох його дідусів і бабусь пережили Голокост і він хоче допомогти своїй бабусі знайти фотографії членів її родини. Розробку він розпочав у 2016 році після відвідування Музею історії польських євреїв у Варшаві.

Зараз Пат працює над тим, щоб отримати доступ до ще 700 тисяч фотографій часів довоєнної Європи та Голокосту. Також команда почала аналізувати відео з архіву Стівена Спілберга, які він використовував для створення історичної драми «Список Шиндлера».

читайте также
Комментарии