Елеонора Чорноморченко
22 июля 2022

Мова австралійських аборигенів може вирішити проблеми ШІ

Австралійські науковці виявили, що мова аборигенів країни має характеристики, які дозволяють легко перекладати її на команди для систем штучного інтелекту. Завдяки цьому вони змогли розробити нову мову, яка допоможе людям легше спілкуватися із ШІ. Результати свого дослідження вони опублікували у журналі Frontiers.

Фото — National Geographic Society.

Фото — National Geographic Society.

Основою для нової мови із назвою JSwarm стала джінгулу (jingulu) – мова, якою розмовляють австралійські аборигени, які живуть на півночі Австралії. Станом на 2016 рік у неї було усього лише 23 носії. Мову використовували також під час Другої світової війни, щоб шифрувати повідомлення.

Джінгулу унікальна тим, що має лише три основні дієслова: робити, йти та приходити. Науковці розповідають, що цього цілком достатньо, щоб ефективно передавати просторові рухи. Саме тому її можна використовувати для спілкування між людьми та великою кількістю агентів ШІ.

Звичайні мови для цього не підходять, адже вони є занадто багатими, тому підвищують неоднозначність повідомлень. Мова на основі джінгулу допоможе зменшити плутанину та непорозуміння. Один з авторів дослідження професор Аббас раніше досліджував інші системи, які покладаються на жести, прямі команди та навіть музику, але всі вони мали свої проблеми. Джінгулу ж стала унікальним відкриттям.

читайте также
Комментарии