Елеонора Чорноморченко
12 июля 2022

У Києві запроваджують вертикальне озеленення

У столиці вирішили збільшувати площу зелених насаджень за допомогою вертикального озеленення. В новій ініціативі з назвою #МістоЖивихСтін використовують виноград Вічі, який вже висадили біля будівлі організації на Подолі. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів голова Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.

Фото — Style Park.

Фото — Style Park.

Вертикальне озеленення — розміщення рослин на стінах або підвісних конструкціях не звичним горизонтальним способом, а вертикально. Такий метод міського озеленення має багато плюсів: наприклад, поглинає забрудники та поліпшує якість повітря, а також створює охолоджуючий ефект — зовні та всередині приміщення. В середньому такі зелені стіни можуть зменшувати температуру в будинках приблизно на 5 градусів.

Також вертикальне озеленення допомагає поглинати дощову воду та розвантажувати каналізацію, зменшує шум та має гарний естетичний вигляд.

У Києві планують використовувати виноград Вічі, який ще називають дівочим. Його вважають ідеальним покриттям для великих площ огороджень, як-от бетонних блоків, парканів чи стін. Виноградна лоза дуже швидко росте — приблизно на 1-3 метри за рік. Також вона легко чіпляється за стіни, тому не вимагає особливої опори. Всіх охочих закликали висаджувати такі кущі біля своїх домівок та офісів.

Наразі такі зелені стіни поширені на вулицях таких європейських міст, як Лондон, Париж, Мадрид, Берлін, Відень.

читайте также
Комментарии