Елеонора Чорноморченко
28 июля 2022

Четверта людина у світі вилікувалась від ВІЛ. Це поки найстарший пацієнт

27 липня американський медичний центр City of Hope заявив, що їхній пацієнт із ВІЛ досягнув тривалої ремісії та вже понад 17 місяців не приймає антиретровірусну терапію. Це четвертий та поки найстарший у світі пацієнт, який вилікувався від захворювання.

Фото — Healthline.

Фото — Healthline.

Чоловік жив із ВІЛ понад 30 років. Декілька років тому в нього виявили ще й лейкемію (рак крові). В межах курсу лікування 63-річному чоловікові зробили трансплантацію стовбурових клітин від неспорідненого донора, який мав рідкісну генетичну мутацію, що робить людей стійкими до більшості штамів ВІЛ-інфекції.

Процедуру зробили майже три з половиною роки тому. Завдяки їй чоловік зміг подолати обидва захворювання. В березні 2021 року чоловік припинив прийом антиретровірусної терапії для лікування ВІЛ та перебував під ретельним наглядом лікарів. З того часу ніяких симптомів захворювання у нього не було.

Яна Діктер, фахівчиня з інфекційних захворювань у City of Hope, повідомила, що оскільки чоловік став найстаршим пацієнтом, який досяг ремісії, то його успіх може бути багатонадійним для літніх ВІЛ-інфікованих, які також мають рак. Проте це складна процедура з серйозними побічними ефектами і не підходить для більшості людей з ВІЛ.

Сам чоловік розповів, що не сподівався на одужання та вважав діагноз смертним вироком, адже бачив, як багато його друзів померли від СНІДу.

Раніше ми розповідали про третього пацієнта з ВІЛ, який, ймовірно, зміг вилікуватися від захворювання. Чоловік припинив приймати терапію в березні 2019 року, проте через 15 місяців захворювання знову проявилося. Лікарі не виключають ймовірність повторного зараження.

А в березні 2020 року стало відомо про другу людину в історії, яка вилікувалась від ВІЛ, нею став 40-річний «Лондонський пацієнт». Перша людина, якій вдалося вилікуватися від ВІЛ, — американець Тімоті Рей Браун, або «Берлінський пацієнт». Обидва перенесли пересадку кісткового мозку для лікування раку крові — трансплантація допомогла перемогти і ВІЛ.

читайте также
Комментарии