Елеонора Чорноморченко
26 августа 2022

У Дубаї хочуть збудувати мегаполіс на висоті пів кілометра

Архітектурне бюро ZNera Space розробило концепт мегаполіса у вигляді кільця, який оточує хмарочос Бурдж Халіфа. У ньому хочуть зібрати всі типові місця міста — житлові, громадські та комерційні приміщення, а також зелені зони. Про це повідомляє Design Boom.

Фото — Deezen.

Фото — Deezen.

Величезну конструкцію із назвою Downtown Circle хочуть побудувати над міським горизонтом на висоті у 550 метрів. Її ширина становитиме 3 кілометри. Триматимуть кільцеподібний мегаполіс п’ять вертикальних колон.

Комплекс складатиметься з п’яти рівнів, розділених на менші блоки із житловими, громадськими, комерційними і культурними секторами. Всередині будуть багатоповерхівки, офіси, дослідницькі та мистецькі центри.

Також важливою складовою споруди буде зелена екосистема, яка функціонуватиме як «легені» кільця. Тут розробники планують поєднати різноманітні кліматичні умови та природні середовища проживання, як-от каньйони, піщані дюни, болота, водоспади, цифрові печери та тропічну рослинність.

Також тут будуть спеціальні місця для збору дощової води, сонячні електростанції, а також системи для зберігання вуглецю та фільтрації забруднюючих речовин з повітря.

Ще у мегаполісу буде власна залізнична транспортна система, яка складатиметься з парку підвішених контейнерів, які рухатимуться зі швидкістю 100 кілометрів на годину.

Про дату реалізації проєкту архітектори поки не повідомляють.

читайте также
Комментарии