Валерій Лавровський
05 апреля 2022

Україна є однією з найбільш замінованих країн у світі — ООН

В Україні заміновано приблизно 80 тисяч квадратних кілометрів території. ООН називає Україну однією з найбільш замінованих країн. Про це повідомляє Управління ООН з координації гуманітарних питань.

Фото — OCHA.

Фото — OCHA.

За даними Міністерства закордонних справ України, через першу хвилю російської збройної агресії проти України у 2014 році очистки потребувало близько 16 тисяч квадратних кілометрів Луганської та Донецької областей. Сьогодні, за попередніми оцінками, 80 тисяч квадратних кілометрів території України потребують очистки через мінування та забруднення вибухонебезпечними залишками.

За даними ООН, ще до повномасштабного військового наступу РФ понад 1,8 мільйона людей в Україні протягом 8 років жили в оточенні мін.

РФ збільшує масштаби застосування вибухівки в Україні та навіть випробує протипіхотні міни нового зразка, такі як ПОМ-3 («Медальйон»), коли весь світ відмовляється від них.

Окрім того, російські військові масово встановлюють заборонені міжнародним правом міни-пастки, відступаючи мінують продовольчі об’єкти, приватне житло і трупи людей. Також окупанти мінують іграшки та блискучі предмети, на які можуть звернути увагу діти.

читайте также
Комментарии