Елеонора Чорноморченко
01 сентября 2022

Науковці перетворили на музику знімки телескопа «Джеймс Вебб»

Науковці NASA перетворили на музику зображення далеких туманностей, які зробив космічний телескоп «Джеймс Вебб» у липні. Для цього вони використали техніку соніфікації даних. Про це повідомляє Space.

На музику перетворили зображення туманності Кіля та туманності Південне Кільце, які були частиною першої публікації даних «Вебба» 13 липня. Також озвучили спектр атмосфери екзопланети WASP-96 b.

Кожен музичний твір унікальний та відрізняється від іншого. Наприклад, стіна червонуватого пилу в туманності Кіля створює космічне бурчання, а туманність Південне Кільце звучить, ніби звуки з фільму жахів.

У деяких випадках можна послухати окремі фрагменти зображення, наприклад, верхню або нижню частину зображення космічних скель в туманності Кіля або окремо тільки зірки з цієї світлини.

Перетворити дані на звуки вдалося на основі попередньо визначених параметрів. Наприклад, кожна зірка у двох туманностях видає окремий звук, заснований на її розмірі, яскравості та віці. Також візуальні образи перекладаються завдяки кодуванню кольору, яскравості, розташування зірок або сигнатури водопоглинання.

Науковці стверджують, що озвучення світлин — це важливий спосіб зробити їх доступними для людей, які не бачать. Саме тому над розробкою звуків працювала ціла команда науковців та музикантів за участі незрячої людини.

читайте также
Комментарии