Валерій Лавровський
16 июля 2022

Паразитичний гриб «змушує» мух ставати некрофілами. Дослідження

Патогенний грибок Entomophthora muscae «змушує» самців мух спаровуватися з мертвими самками. Це забезпечує виживання паразиту, оскільки він поширюється від самок до самців, повідомляє пресслужба Копенгагенського університету. Дослідження опубліковано в журналі The ISME.

Фото — Filippo Castelucci.

Фото — Filippo Castelucci.

Приблизно через шість днів після первинного зараження самка мух піднімається на найвищу точку в безпосередній близькості. Після цього комаха вмирає, а грибок починає виділяти хімічні «сигнали», які називаються сесквітерпенами, та діють як феромони. Вони залучають самців мух до злягання з трупами, під час якого спори грибка поширюються від мертвих самок до живих самців.

Притому 73% самців віддають перевагу зляганню з трупами самок, які померли 25-30 годин тому, тоді як лише 15% віддають перевагу самкам, які загинули 3-8 годин тому. Вчені вважають, що з часом кількість грибкових спор збільшується, що посилює «сигнали».

За словами дослідників, нові знання можуть призвести до створення ефективних засобів від мух. Вони «приваблюватимуть» самців до мухоловки замість трупа.

читайте также
Комментарии