Валерій Лавровський
13 апреля 2022

Архітектор лондонського хмарочоса «Огірок» візьме участь у відновленні Харкова

Британський архітектор і дизайнер Норман Фостер дав згоду брати участь у відновленні Харкова після війни. Також він та його бюро Foster + Partners припинили роботу над проектами в Росії після вторгнення в Україну, повідомляє прес-служба Харківської міської ради.

Сент-Мері Екс — хмарочос у Лондоні, побудований за проектом Нормана Фостера. Фото — Depositphotos.

Сент-Мері Екс — хмарочос у Лондоні, побудований за проектом Нормана Фостера. Фото — Depositphotos.

Нормана Фостера, який є лауреатом багатьох архітектурних премій та однією з ключових фігур сучасної архітектури Великої Британії, вважають творцем стилю «хай-тек» та раннім впровадником енергоефективних будівельних технологій.

Він відомий за будівлею банку HSBC у Гонконгу — найдорожчою у 1980-х роках, найвищим транспортним мостом у світі — Віадуком Мійо та хмарочосом Сент-Мері Екс у Лондоні. Також він працював над дизайном штаб-квартири Apple у Каліфорнії.

За словами мера Харкова Ігоря Терехова, від російських обстрілів у Харкові зруйновані 1937 будівель, з яких 1671 — житлові будинки та 75 — школи.

Також він розповів про плани відновлення міста. За  словами мера, при відбудові адміністративних будівель не можна забути «бекетівську архітектуру», але водночас треба використати сучасні технології. У житлових будинках та закладах освіти мають бути спроектовані бомбосховища або підземні паркінги та парковки, які можна буде використовувати як укриття.

читайте также
Комментарии