Фото — NASA.
Хоча GLASS-z13 існувала в найдавнішу епоху Всесвіту, її точний вік поки залишається невідомим, оскільки вона могла утворитися будь-коли протягом перших 300 мільйонів років.
Галактику помітили в даних з головного інфрачервоного пристрою орбітальної обсерваторії — NIRcam. При перетворенні з інфрачервоного у видимий спектр вона має вигляд червоної плями з білим центром. Команда астрономів також виявила дивовижні властивості цієї галактики, до прикладу, масу, яка еквівалентна масі мільярда Сонць.
Попередньою найстаршою ідентифікованою галактикою була GN-z11, яка з’явилась десь за 400 мільйонів років після народження Всесвіту.
🚨 JWST has potentially smashed records, spotting a galaxy which existed when the universe was a mere 300 million years old! The light from GLASS-z13 took 13.4 billion years to hit us, but the distance between us is now 33 billion light years due to the expansion of the universe! pic.twitter.com/5AcOBwHuO1
— Dr. James O'Donoghue (@physicsJ) July 20, 2022
Рохан Найду, один з астрономів, який зробив відкриття, розповів, що за допомогою зображень телескопа Вебба ми потенційно спостерігаємо найдальше світло зірок, яке люди коли-небудь бачили. І що віддаленіші зірки, то більше часу потрібно, щоб їхнє світло досягло нас. Тому зараз ми дивимося назад у далекий Всесвіт та заглядаємо в глибоке минуле.