Валерій Лавровський
28 декабря 2022

Інженери створили крилатого робота, який може приземлятися, як птах

Швейцарські дослідники з Федеральної політехнічної школи Лозанни розробили робота, який махає крилами та автономно приземляється, як звичайний птах. У нього є спеціальний механізм, схожий на кігті. Дослідження опубліковано у журналі Nature Communications.

Фото — Raphael Zufferey.

Фото — Raphael Zufferey.

Під час приземлення на умовну гілку звичайний птах робить простий для себе маневр. Однак з наукової точки зору цей рух досить складний — вченим довелось виміряти баланс, силу, швидкість та точність. Для перевірки вчені розробили 700-грамовий механічний орнітоптер.

Дослідники оснастили робота бортовим комп’ютером і навігаційною системою, яка була доповнена зовнішньою системою захоплення руху, щоб допомогти йому визначити своє положення. Сам кіготь, схожий на орлиний, розроблений з метою швидко та міцно фіксувати статичне положення, щоб витримати вагу орнітоптера після заземлення.

Наразі тестові польоти проводять у закритих приміщеннях, тому що науковцям потрібна контрольована зона з точною локалізацією від системи захоплення руху. У майбутньому робот зможе самостійно виконувати певні завдання, зокрема непомітно збирати біологічні зразки.

читайте также
Комментарии