Валерій Лавровський
12 мая 2022

Відео дня. Російські солдати розстріляли у спину двох цивільних на Київщині

CNN опублікувало відео того, як російські солдати 16 березня розстріляли в спину двох беззбройних цивільних жителів Київщини. Один із загиблих був власником розграбованого автосалону, інший — 68-річний дідусь Леонід Пляц — працював там охоронцем.

Камери спостереження зафіксували, як п’ятеро російських солдатів намагаються проникнути до автосалону на околицях Києва. Вони обшукували двох цивільних та попросили в них сигарети, а потім, коли ті повертались до посту охорони, були розстріляні.

Власник автосалону загинув на місці, а Леонід Пляц із зусиллям зміг встати на ноги та піти до сторожового посту, де він зміг накласти собі ремінь замість жгута. Він бере телефон, щоб викликати допомогу, але Сили оборони не встигли врятувати чоловіка — він помер від втрати крові.

Камери в автосалоні засняли, як російські солдати знімають бронежилети та переглядають ящики, столи та випивають. Усі зафіксовані відеофрагменти наразі долучено до матеріалів міжнародного розслідування воєнних злочинів російської армії в Україні.

Також Офіс генерального прокурора направив до суду обвинувальний акт стосовно російського військового через убивство цивільного в Сумській області. Слідство встановило, що 21-річний російський військовий 28 лютого 2022 року вбив беззбройного жителя селища Чупахівка, який вів узбіччям дороги велосипед. Наразі підозрюваний перебуває під вартою, це перший військовий РФ, який постане перед судом.

Прев’ю — CNN.

читайте также
Комментарии