Зображення — Psychology Today.
Команда перевірила готовність 160 учасників допомагати іншим за допомогою «анкети альтруїзму», яку вони заповнили після нічного сну. Учасники відповідали на різні соціальні сценарії за шкалою від «Я б зупинився, щоб допомогти» до «Я би проігнорував».
В одному експерименті за участю 24 учасників дослідники порівнювали відповіді однієї людини після спокійної ночі та після 24 годин без сну. Результати показали зниження бажання допомогти іншим на 78%. Респонденти неохоче допомагали друзям і родичам так само, як і незнайомці.
Також команда потім відстежила понад три мільйони благодійних пожертвувань у США до та після переведення годинників на годину вперед, що свідчить про коротший період сну. Вчені виявили падіння пожертвувань на 10%.
Дослідники вважають, що висновки роботи важливі для всіх верств суспільства, особливо для працівників нічної зміни — лікарів, медсестер та поліцейських, які часто хронічно втомлені. Результати свідчать про те, що їхня здатність допомагати у важких і складних обставинах може бути скомпрометована. Окрім того, важлива не тільки тривалість сну, а й якість.