Валерій Лавровський
09 августа 2022

Павуки бачать сни. Дослідження

Міжнародна група вчених з Німеччини, Великої Британії та Італії виявила, що павуки-стрибуни мають ознаки швидкої фази сну. Вони швидко рухають очима, що подібне до людей, які бачать сни, повідомляє National Geographic. Дослідження опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Science.

Фото — Daniela C. Rößler.

Фото — Daniela C. Rößler.

Під час сну в павуків спостерігали некоординовані рухи тіла — їхні животи ворушилися, ноги згорталися або не згорталися. Також сітківка рухалася кожні 20 хвилин по 77 секунд. Вчені порівняли це з посмикуванням лапок сплячого цуценя. Крім того, павуки можуть ненадовго прокинутись, щоб «поправити ліжко» — зручніше влаштувати шовкову смугу, на якій вони звисали.

За словами ведучої дослідниці, екологині Даніели Россер з Університету Констанца, команді ще належить довести, що цей процес технічно можна вважати сном. Для цього потрібно зазначити кілька моментів, зокрема продемонструвати, що павуки менш збудливі, повільніше реагують на подразники, і потребують «відновного сну», якщо вони втомилися.

Проте павуки здатні відрізняти «вібрацію» шовку. Наприклад, якщо хтось торкається «ліжка» — вони негайно реагують. Коли просто вітряно — сплять далі.

читайте также
Комментарии