Елеонора Чорноморченко
09 сентября 2022

Snapchat видаляє фільтри татуювань новозеландського корінного населення маорі. Вони священні

Платформа Snapchat видалила функцію, яка давала змогу користувачам наносити на обличчя традиційні татуювання маорі. Цей крок відбувся після обурення користувачів та критики фільтрів місцевими ЗМІ. Про це повідомляє BBC.

Фото — George Steinmetz.

Фото — George Steinmetz.

Маски із назвами «Маска маорі» та «Татуювання на обличчі маорі» можна було використовувати на таких платформах, як Instagram і Snapchat. Однак авторів ініціативи звинуватили у тому, що вони порушують та дискримінують корінне населення Нової Зеландії маорі.

Причина у тому, що народ маорі вважає мистецтво татуювання священним. Tā moko (тату маорі) і tatau є унікальними вираженнями та важливим маркером ідентичності людини. Зазвичай на тату зображають стародавні символи, пов’язані з родовідом, а візерунки змінюються від хапу до хапу.

Татуювання на обличчі були частиною культури маорі протягом століть. Їх вирізають на шкірі за допомогою різців під час спеціального ритуалу та використовують як засіб для позначення унікальної генеалогії та спадщини кожного власника.

Візерунки на обличчі також залежать від статі: чоловічі татуювання простягаються від чола до горла, а жіночі — від губ до підборіддя.

Фото — RNZ.

Фото — RNZ.

Окрім того, у декількох людей народу маорі не може бути однакових татуювань, тому масове використання одного фільтра на обличчях багатьох користувачів соцмереж спричинило обурення. Після такої критики компанія Snap, яка володіє платформою Snapchat, опублікувала заяву та підтвердила, що фільтр видалили з платформи.

Цікаво також, що за даними Музею Нової Зеландії, з 2000-х років татуювання маорі все частіше сприймають як частину мейнстриму Нової Зеландії через нове покоління майстрів татуювань.

читайте также
Комментарии