Саша Лоскутов
17 февраля 2023

В Іспанії дозволила змінювати стать будь-кому від 16 років

Іспанські законодавці схвалили закон про трансгендерів, який дозволяє будь-кому віком від 16 років змінювати стать у своєму посвідченні особи. Для цього достатньо подати просту заяву, повідомляє France24.

Фото — Aritz Parra | Associated Press.

Фото — Aritz Parra | Associated Press.

Досі дорослі в Іспанії могли подати запит на зміну статі лише за наявності медичного висновку про гендерну дисфорію, психіатричний стан невдоволення життям і підтвердження гормонального лікування протягом двох років. Неповнолітні також потребували судового дозволу.

Так званий «Закон про трансгендерність» скасовує всі подібні вимоги: особам у віці 14 і 15 років дозволяється подавати заявку, якщо їхні батьки або законні опікуни погоджуються,. Підлітки віком 12 і 13 років потребують дозволу судді, пише Euronews.

Рішення є флагманським проектом Міністерства з питань рівності, яким займається Podemos, ліворадикальний молодший партнер коаліції під керівництвом соціалістів.

«Цей закон визнає право транс-людей на самовизначення своєї гендерної ідентичності, він депатологізує транс-людей. Транс-люди не хворі люди, вони просто люди», — заявила міністр рівності Ірен Монтеро законодавцям перед голосуванням.

Законопроект підтримали 191 депутат, проти — 60,  утрималися — 91. Так чином Іспанію стала однією з небагатьох країн, де простою заявою дозволяють змінювати стать у національному посвідченні. Першою в Європі таке право надала Данія у 2014 році.

читайте также
Комментарии