Валерій Лавровський
29 октября 2022

В Іспанії запустили найбільшу трамвайну лінію в країні. Проїзд безкоштовний

В Іспанії побудували найдовший трамвайний маршрут під назвою Trambahía. 24-кілометрова лінія має 21 зупинку та обʼєднує чотири муніципалітети, повідомляє The Mayor.

Фото — Trambahía.

Фото — Trambahía.

Лінію будували протягом 16 років, вона обслуговуватиме 234 тисячі громадян, що живуть на відстані менше 1000 метрів від кожної зупинки. Послуга має риси трамваю, але її масштаб імітує регіональний поїзд.

Гібридний характер Trambahía вимагав схвалення Державного агентства безпеки залізниць. Будівництво, яке розпочалось у 2006 році, переривалося бюджетними проблемами та відсутністю початкової координації з урядом, правовими конфліктами з експропріаціями та виявленням історичних артефактів. Вартість реалізації проєкту — 267 мільйонів євро.

Фото — Trambahía.

Фото — Trambahía.

Проїзд на трамваї буде безкоштовним для власників місячних абонементів до кінця 2023 року. Як повідомляє Railjournal, енергія для нового маршруту надходить із 100% відновлюваних джерел. Запуск транспорту призведе до усунення 1,1 мільйона автомобільних поїздок щороку, скорочення викидів діоксиду вуглецю на 2600 тонн, що еквівалентно 7400 новим деревам.

Ми писали, що в Одесі запустили найдовший трамвайний маршрут в Україні.

читайте также
Комментарии