Олександра Подгорна
23 июня 2022

Стогін не є частиною жіночого оргазму та не вказує на його силу. Дослідження

Вчені з Оттавського університету, що досліджують жіночий оргазм, прийшли до висновку: стогін не вказує на його силу та має бути вилученим зі шкали, яка використовується для вимірювання сили цього явища. Про це пишуть SkyNews.

Фото — Unsplash.

Фото — Unsplash.

Стогони традиційно вважалися маркером піку жіночого задоволення, але останнє дослідження спростувало це переконання.

637 учасниць експерименту попросили заповнити анкету про їхній досвід оргазму як в самостійному, так і в партнерському сексі. В анкетування включали параметри зі шкали оцінки оргазму (ORS) та зі шкали тілесних відчуттів оргазму (BSOS) — вони обидві зазвичай використовуються в наукових дослідженнях цих відчуттів.

Користуючись ORS, жінки відмітили такі пункти, як «тремтіння», «трепет», «наростання», «пульсація», а також підібрали до свого оргазму прикметники, що стосуються емоційної близькості: «люблячий», «пристрасний» і «ніжний».

За шкалою BSOS найчастіше обирали «прискорене дихання», «судоми нижніх кінцівок», «поколювання в обличчі», «пітливість» і «почастішання серцевого ритму».

На обох шкалах також співпадали пункти «переривчасте/поверхневе дихання», «підвищення артеріального тиску» та «припливи», але про стогін майже ніхто не згадував.

Вчені дійшли висновку, що «спалювальні вокалізації» мають бути вилучені з системи оцінювання жіночого задоволення. Вони впевнені, що стогін може бути принаймні частково під свідомим контролем жінок. 

Експериментатори сподіваються, що жінки зможуть краще зрозуміти себе, усвідомлюючи непричетність сили та гучності стогонів до задоволення. 

читайте также
Комментарии