Валерій Лавровський
13 апреля 2022

Польща забрала у Росії занедбаний радянський ЖК у Варшаві — щоб поселити українських біженців

Польська влада повернула у державну власність занедбаний житловий комплекс у Варшаві. У 1970-х роках він належав СРСР, а потім Росії. У будівлі планують поселити українських біженців, повідомляє мер міста Рафал Тшасковський.

Фото — Rafał Trzaskowski / Twitter.

Фото — Rafał Trzaskowski / Twitter.

Будівлю прозвали «шпигунською» через те, що досі за нею велося спостереження. Російськомовна охорона не пускала журналістів у комплекс та не хотіла з ними розмовляти.

Польща намагалась відсудити будівлю у РФ майже 30 років. Увесь цей час вона була занедбана. Також Росія не платила за комунальні послуги та за користування територією та приміщеннями. Сума боргу складає понад сім мільйонів злотих. У 2016 році Окружний суд Варшави зобов’язав Росію передати комплекс Варшаві та погасити заборгованість.

Наразі триває інвентаризація кожного з приміщень, після чого спеціалісти перевірять технічний стан будівлі. Після цього буде вирішено, чи можливо реконструювати будівлю. За словами мера Варшави, багато компаній готові допомогти в реконструкції будівлі.

«Але ми не хочемо діяти як росіяни. Ми не хочемо нічого окуповувати, поки це не буде передано на законних підставах. Ми хочемо зробити все це легально та за погодженням з польським урядом та президентом», — каже Рафал Тшасковський.

Фото — TVN24.

Фото — TVN24.

Посол України у Польщі Андрій Дещиця заявив, що на днях на будівлі встановлять флаг України. Також, ймовірно, у цьомі місці відкриють Український культурний центр.

У будинку, який знаходиться на вулиці Собеського, 100 налічується понад сто квартир. Його збудували за проектом польських архітекторів у 1970-х роках. У будівлі були перукарня, спортзал та ресторан, окреме електро- та теплопостачання та система очищення води. У ньому жили радянські дипломати із сім’ями, співробітники посольств та торгові представники. Потім комплекс перейшов у користування російського посольства, але з часом став занедбаним.

читайте также
Комментарии