Саша Лоскутов
01 марта 2022

Скасовано штрафи за невчасну сплату податків на час воєнного стану в Україні

Державна податкова служба України інформує, що штрафні санкції та пеня скасовуються на час воєнного стану.

Це стосується штрафних санкцій за несвоєчасне подання податкової звітності або інших санкції, та внаслідок застосування яких у платника виник податковий борг у зв’язку з їх несплатою. Навіть якщо вони відобразяться автоматично в ІКП за порушення податкового законодавства.

Податковий борг на підставі підпункту 101.2.4 пункту 101.2 ст. 101 Кодексу визнається безнадійним і буде списаний у порядку, визначеному Кодексом.

Крім того, ДПС не будуть застосовувати штрафні санкції за порушення законодавства щодо здійснення безліцензійної діяльності та не вживатимуть заходи щодо анулювання ліцензії (вважатимуться діючими), по яких під час настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), засвідчених Торгово-промисловою палатою України, не сплачено черговий платіж за ліцензію та/або закінчився термін дії ліцензії на право:

  • виробництва спирту, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах;

  • виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.

Разом з тим, такі обов’язки мають бути виконані суб’єктом господарювання одразу після припинення дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

читайте также
Комментарии