Валерій Лавровський
29 июля 2022

У Шотландії українців переселили на круїзний лайнер через нестачу житла

В Единбурзі приблизно 1700 українських переселенців тимчасово розмістять на круїзному лайнері MS Victoria через нестачу житла. Першими почали заселяти жінок та дітей, повідомляє Тhe Guardian.

Фото — Getty Images.

Фото — Getty Images.

Із зручностей на борту є ресторани, дитячі майданчики з іграшками та книгами, магазини, пральні та доступ до інтернету. Також служби підтримки, зокрема медична допомога.

Шотландські правозахисники зазначили, що перебування на судні має бути якомога коротшим — воно може бути незручним для тривалого проживання переселенців. Окрім того, існує занепокоєння щодо доступу дітей до шкільного навчання, дорослих — до роботи та ймовірність спалаху COVID-19.

Експерти вважають, що це «найкраще, що могло бути за цих обставин». Номери на кораблі більші, ніж у деяких готелях, а також є зони загального користування, де люди можуть спілкуватися. Проте існують випадки  занепокоєння з приводу маленьких кімнат та морської хвороби. За даними видання Barron, українці перебуватимуть у 739 каютах до січня наступного року.

Це перший випадок у Великій Британії, коли корабель використовується для розміщення переселенців, хоча подібне судно в Таллінні вже кілька місяців приймає українців.

Станом на 25 липня до Великої Британії прибули понад 104 тисячі українців. Усього подано майже 200 тисяч заявок на отримання візи.

Ми писали, що Велика Британія планує приймати дітей з України без супроводу батьків.

читайте также
Комментарии